4. Elmondanád kérlek, hogy mit szeretsz a legjobban a munkádban?
Minden részét nagyon szeretem a munkámnak, legyen szó magukról a tanácsadásokról vagy a háttérmunkáról, ami a „láthatatlan” része a dolognak: az összefoglalók, a napi tartalmak előkészítése, a privát csoportomban való „utánkövetés”. De amit a leginkább szeretek, azok a visszajelzések, amiket az ügyfeleimtől kapok, sokszor fél- egy évvel a tanácsadás után. Olvasni, hallani azt, hogy mennyi külső és belső változást indított el az életükben a tanácsadás, milyen visszacsatolásokat kapnak a környezetüktől, mennyire másként látják magukat, mennyivel tudatosabbak lettek, elmondhatatlanul jó érzés, sokszor még könnyeket is csal a szemembe. Fantasztikus érzés, hogy egy kicsit részesévé válhatok annak, hogy kinyíljanak, magabiztosabbak legyenek az emberek, hogy megszeressék a tükörképüket. ☺
4+1. Nagyon kiváncsi lennék, hogy ki inspirál Téged? :)
Szerencsére nagyon sok inspiráló nőt és férfit ismerhetek, olyanokat, akik a maguk területén, a maguk életében kiemelkedő, tiszteletre méltó dolgokat hoztak létre. Közülük is kiemelném édesanyámat és a két nagymamámat, akikre rendkívül erős, tiszteletre méltó nőkként tekintek.
Stílusban örök inspirációt jelent számomra egy olasz hölgy, Eleonora Mararo, valamint nagyon közel áll hozzám a franciás sikk, és Miroslava Duma, Giovanna Battaglia valamint Olivia Palermo stílusa.
5. Már csak amióta követlek, rengeteget tanultam a színtípusokról, a színárnyalatokról, mi több, gyarapodott a használt szakzsargon. :) Emellett észrevettem, más aspektusból figyelem a színeket. És még nem is konzultáltam Veled! :)
Ugyanakkor, őszintén bevallom, én csak sejtem, hogy melyik színtípusba tartozom, segítenél a velem hasonszőrűeknek is, egyáltalán hol kezdjük, ha ott állunk a boltban, és tanácstalanul fogjuk a 23. fekete pulóvert és 10. fehér pólót? :)
Figyeljük az arcunkat, kísérletezzünk a színekkel, próbáljunk kicsit kimozdulni a fekete-fehér-szürke szentháromságból. Ne higgyünk azoknak, akik egy-egy sminktermékre, rúzsra azt mondják, „ez mindenkinek jól áll” – ilyen árnyalat nem létezik. ☺
6. El tudnád mondani, hogy mire figyeljünk, ha autodidakta mód kívánjuk beazonosítani, hogy melyik színtípusba tartozunk?
Autodidakta módon nem egyszerű ezt megállapítani, hacsak nem klasszikus tankönyvi típusba tartozunk – már csak azért sem, mert egész életünkben a saját arcunkat láttuk a tükörben, ezért nem látjuk magunkat objektíven. ☺ A neten található „így derítsd ki milyen típusba tartozol” jellegű cikkekben, tesztekben is elég nagy a hibalehetőség, ahogy a színtípus leírások is leggyakrabban csak a tankönyvi típusokat írják le – márpedig sokan nem tartozunk a tankönyvi típusok közé. A legegyszerűbb, ha figyeljük magunkat, az arcunkat, hogy hogyan reagál a különböző színekre, különböző árnyalatokra. Érdemes egy színnek több árnyalatát is megnéznünk az arcunknál, természetes fényben. Ugyanakkor még mindig ott van az, hogy sok esetben tévútra tud vinni minket az, hogy milyen színek tetszenek nekünk. Ezért jó egy számunkra szimpatikus tanácsadó segítségét kérni, aki objektíven, külső, szakértő szemmel tud minket rávezetni a jó irányra. ☺
7. El tudnád mondani röviden, hogy mi a jellemző az egyes színtípusokra, melyek a főbb típusok, és mire érdemes nekik odafigyelni?
Magyarországon a legtöbb tanácsadó, köztük én is a tizenkettes színtípus besorolással dolgozunk. Ez négy fő színtípust, és ezeknek három-három altípusát jelenti. A négy fő színtípus a négy évszakot képviseli: tavasz, nyár, ősz és tél, amelyek a hideg-meleg, világos-sötét, valamint az élénk-tört tengelyeken mozoghatnak.
A tavasz színtípus színei melegek, élénkek és világosak, olyanok, mint egy tavaszi rét: élettel teli, üde, ragyogóan friss színek, amelyekben ott van a napfény melege. Ennek a típusnak a nagyon sötét és/vagy szürkés, fakó színeket, valamint a hideg árnyalatokat érdemes kerülniük.
A nyár típus színei hidegek, lágyak és világosak, leginkább olyanok, mint egy Balaton parti látkép erős fényben: minden olyan, mintha lenne rajta egy szürkés, fátyolos szűrő, minden egy kicsit szikkadt, száradt, a fű zöldje sem olyan üde már, mint tavasszal, a virágok is már inkább a világos lilás, halvány sárgás, rózsaszínes színekben játszanak, minden szín olyan, mintha kicsit kiszívta volna nap.
Ennek a típusnak a nagyon sötét, erőteljes, és meleg színeket kell kerülnie, amelyek fáradttá teszik, vagy épp elnyomják őket.
Az ősz típus maga az őszi erdő, színei melegek, lágyak és sötétek. Az őszi lombok ezernyi mély, meleg árnyalata, a földszínek, a terrakotta árnyalatok, meleg moha, khaki és olíva zöldek jellemzik, a kékek minden esetben zöldesek: vízkék, mélyebb türkizek és petrolkékek. Ezt a típust a hideg színek élettelenné teszik, a túl világos és/vagy élénk színek pedig túlharsogják.
A tél típus színei hidegek, élénkek és sötétek, legjellemzőbb tulajdonságuk az erőteljes kontrasztosság, ami a természetben is megjelenik télen: a szikrázóan fehér hó és a csupasz fák sötét törzse között. Ennek a típusnak minden jól áll, ami drámaian erős és kontrasztos: rajtuk mutat igazán jól a fekete és a hófehér, a tűzpiros, a királykék, a jeges citromsárga és erős smaragdzöld, valamint a fényes és csillogó anyagok, ékszerek. A tompa, meleg színek ellenben elveszik a tél típus ragyogását, elmosódottá, fáradttá teszik a vonásaikat.
Interjú alany: Varga-Győrik Georgina, szín és stílustanácsadó, személyi stylist (Instagram: truecolours_style, web: truecolours.hu)